20151201

Карти знань

Карта знань (англійською Mind map, карта розуму, пам'яті, думок) — сукупність діаграм і схем, що в наочному вигляді демонструють думки, тези, пов’язані одна з одною та об’єднані загальною ідеєю. Карти знань не лише зберігають факти, але і демонструють взаємозв'язки між ними, тим самим забезпечуючи швидше і глибше розуміння матеріалу.Їх можна використати, щоб фіксувати ті думки та ідеї, які проносяться в голові, коли ви роздумуєте над яким-небудь завданням. І навпаки, вони дозволяють так оформити інформацію, що мозок легко її сприйме. Бо карти знань відображають природний спосіб мислення.


Корисні поради:
Починайте створювати карту з центру. В центрі – ключова ідея, тема – слово, на якому найбільше фокусується увага. Від центру розходяться гілки (зв’язки), які мають бути швидше асоціативними, ніж ієрархічними. Всі лінії пов'язані між собою. Центральні лінії товщі, і чим далі лінія від центру, тим вони тонші. Уникайте лінійності, кращі карти – радіальні. Використовуйте кілька кольорів як для окремих груп так і для спеціального кодування карти. Уникайте речень, словосполучень, скорочуйте текст до одного ключового слова, найбільш характерного, яскравого, такого, що легко запам’ятовується. Найкраще, коли кожне слово або зображення відокремлене, знаходиться на окремій лінії, а не на вузлі. Утворюєте лінії такої ж довжини, як і слова або зображення.. Використовуйте символічні знаки, образи, коди різні за розмірами. Використовуйте різні кольори для тексту та різне форматування (курсив, напівжирний шрифт, верхній регістр тощо). Розвивайте свій власний стиль створення карт.


Mindomo

Сервіс для створення ментальних карт Mindomo дозволяє створювати дуже барвисті картки, що містять фотографії, малюнки, звук, відео; можна додавати посилання. Створюйте, переглядайте і редагуйте інтелект-карти спільно. Додавайте значки, кольори і стилі, переглядайте замітки, посилання і завдання, а так само застосовуйте теми, перетягуйте, збільшуйте і багато іншого ...
https://www.mindomo.com/ru/






Cacoo
Цікаві та оригінальні карти знань можна створити, додаючи малюнки, посилання, навіть смайли: https://cacoo.com/lang/en/

Інструкція: https://docs.google.com/document/d/1H1mAVm4s-O6cysaUMeckHSnXkD9vbh1NZxLzIQqi3cY/edit#heading=h.gjdgxs


Bubbl.us
Сервіс для побудови карт знань (ментальних карт, інтелект - карт). Простий і доступний інтерфейс, можливість спільної роботи, хороший дизайн готових карт. Сервіс англійською мовою. Для початку роботи необхідно зареєструватися. Сервіс підтримує кирилицю.

Елементи інтелект-карт відрізняються один від одного тільки розміром і кольором. Це дозволяє групувати окремі частини карти по тематиці .Можна використовувати тільки текстові блоки і гіперпосилання в них.

Програма дозволяє редагувати графічні схеми декількома користувачами, що дає можливість організувати колективну діяльність.





Free Mind
Завантажити можна за наступним посиланням: Free Mind




iMindMap - інтерактивна інтелект-карта!


Кріс Гріффітс виявив Mind Mapping ще на початку 90-х і був вражений його здатністю приймати будь-яке завдання більш творчо і продуктивно. Відчуваючи обмеження паперової Mind Mapping, він шукав спосіб об'єднати творчий характер мальованої Інтелектуальні Карти з легкістю і гнучкістю технологій. Із загальним баченням створення головного мозку людей Mind Mapping створили програмне забезпечення, Кріс об'єднав Mind Mapping з винахідником  Тоні Бузан. І так сервіс iMindMap народився.




Немає коментарів:

Дописати коментар